• Szczepienia HPV dla rocznika 2010 i 2011
          • Szczepienia HPV dla rocznika 2010 i 2011

          • Przychodnia Medycyny Rodzinnej - Oddział w Sułkowicach, informuje:

            Szczepienia HPV dla rocznika 2010 i 2011 - rejestracja od 1 czerwca

            Informujemy, że nasza Przychodnia przystąpiła do akcji bezpłatnych szczepień przeciw wirusowi HPV. W chwili obecnej obejmuje ona osoby urodzone w roku 2010 i 2011.

            Szczepienia w ramach tej akcji odbywać się będą w poniedziałki 12/19/26 czerwca popołudniu; w zależności od zainteresowania, dni i godziny mogą być zmodyfikowane.

            Szczepienia odbywać się będą w przychodni w Sułkowicach, w punkcie szczepień w przyziemiu przychodni. Przed szczepieniem nie jest wymagana ankieta ani inne "formalne" przygotowanie. Kwalifikacji do szczepień dokonuje lekarz, a dokumentacja będzie prowadzona wyłącznie w formie elektronicznej.

            Wcześniejsza rejestracja jest obowiązkowa, a rejestrować można się na 3 sposoby:

            - dzwoniąc na numer przychodni 12 27 32 173

            - dzwoniąc na ogólnopolską infolinię 989

            - przez IKP internetowe konto pacjenta

        • WAKACYJNY DYŻUR PRZEDSZKOLI
          • WAKACYJNY DYŻUR PRZEDSZKOLI

          • Burmistrz Gminy Sułkowice informuje, że organizuje się wakacyjny dyżur przedszkoli dla dzieci uczęszczających do przedszkoli gminnych w bieżącym roku szkolnym 2022/2023.

            Dyżurować będą:

            w lipcu – Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Sułkowicach, ul. Kwiatowa 16;
            w sierpniu – Przedszkole Samorządowe Nr 2 w Sułkowicach, ul. 1 Maja 56.

            Zapisu dziecka na dany miesiąc wakacyjny należy dokonać w nieprzekraczalnym terminie 15 - 31 maja 2023 r. u dyrektora dyżurującego przedszkola.

            Odpłatność za korzystanie dziecka z przedszkola w czasie wakacji uiszcza się w dniach 1-7 czerwca 2023 r.

            Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy przedszkoli pełniących dyżur:

            Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Sułkowicach – tel. 12 273-21-99
            Przedszkole Samorządowe Nr 2 w Sułkowicach – tel. 12 273-26-78

            Dyżur zostanie zorganizowany pod warunkiem zgłoszenia odpowiedniej liczby dzieci.

            Ponadto informuję, że zgodnie z arkuszem organizacyjnym w miesiącu lipcu – tak jak w pozostałe miesiące roku szkolnego – pracują:

            - Przedszkole Samorządowe w Rudniku,
            - Przedszkole Samorządowe w Harbutowicach.

            W związku z powyższym do dyżurujących przedszkoli, tj. Przedszkola Samorządowego w Nr 1 w Sułkowicach oraz Przedszkola Samorządowego Nr 2 w Sułkowicach można zapisać dziecko, które w roku szkolnym 2022/2023 uczęszczało do przedszkola na terenie gminy, a które to przedszkole nie pracuje w danym miesiącu (lipcu lub sierpniu). 

                         Zasady organizacji dyżuru oraz karta zgłoszenia dziecka w plikach pdf
            do pobrania, znajdują się poniżej:

            2023-Zasady-organizacji-dyzuru-wakacyjnego.pdf

            2023-Karta-zgloszenia-dziecka-na-dyzur-wakacyjny.pdf

        • Dzień Patrona
          • Dzień Patrona

          •    Jak tradycja szkoły nakazuje, co roku w maju obchodzimy Dzień Patrona naszej szkoły - Króla Kazimierza III Wielkiego. Tegoroczne obchody Dnia Patrona przybrały formę zabawowo-turniejową; wybrani przedstawiciele klas IV-V uczestniczyli w grze ,,Podchody”, a klas VI-VII w turnieju ,,Jeden z dziesięciu”. Dla klas I-III zostały zamieszczone filmy na stronie internetowej szkoły. Uroczystość otworzył Dyrektor szkoły, a następnie nastąpiło zapoznanie wszystkich uczestników z regulaminami konkursów. Zadania, którymi musieli się zmierzyć uczestnicy pozwoliły utrwalić wiedzę na temat ostatniego króla z dynastii Piastów, który słynie z tego, że „zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną”.

               Podchody polegały na rozwiązaniu różnorakich zadań (ułożenie puzzli, rozwiązanie krzyżówki, uzupełnienie luk w tekście, nazwanie wyszczególnionych elementów na rysunku, znalezieniu w słowniku znaczenia podanych wyrazów), które rozmieszczone zostały na czterech ,,stacjach” rozmieszczonych w różnych częściach szkoły. Uczestnicy podchodów mieli ograniczony czas na wykonanie zadania, a zdobyte punkty zapisywane były na ,,Karcie drużyny”. Najlepszym zespołem w tej konkurencji okazał się duet z klasy IV b w składzie: Damian Rywotycki, Lena Stręk.

               Konkurs ,,Jeden z dziesięciu” - wzorowany na popularnym teleturnieju o tej samej nazwie – odbył się w auli, a w roli prowadzącego wystąpiła p. Ewelina Róg. Pytania dotyczyły samej osoby Kazimierza III Wielkiego, jak i czasów w których żył. Prowadzący zadawał graczom pytania, którzy mieli prawo typowania kolegów do odpowiedzi, lub przyjmowali pytania na samego siebie.

               W tej kategorii zwycięzcami okazali się uczniowie klasy VI a – Krzysztof Polewka i Szymon Kurowski.

        • Cała Polska czyta dzieciom
          • Cała Polska czyta dzieciom

          •    Tegoroczna kampania ,,Cała Polska czyta dzieciom” zorganizowana została pod hasłem - ,,Zapraszamy do Tuwimowa”. Julian Tuwim to kolejny po Janie Brzechwie poeta, którego wiersze stanowią klasykę polskiej literatury dziecięcej. Jego wiersze są humorystyczne, dowcipne, wesołe, dlatego do radosnej zabawy w czytanie biblioteka szkolna zaprosiła: Pana Dyrektora, panią Agnieszkę Przałę oraz uczennice należące do aktywu bibliotecznego. W ich wykonaniu najmłodsi wychowankowie naszej szkoły usłyszeli znakomite wiersze ,,czarodzieja słowa” - bo tak często nazywany jest ten poeta. Przypomnieliśmy sobie między innymi – bo któż z nas nie pamięta – gdzie pan Hilary szukał okularów, na kogo czekała pani Słowikowa, dlaczego ptaszki zebrały się w brzozowym gaju, ile wagonów było w wierszu Lokomotywa, i co się w nich się znajdowało… Zachęciliśmy do czytania poezji Juliana Tuwima, ale także do wypożyczenia książki o Julianie Tuwimie, przeczytany został bowiem także fragment książki Agnieszki Frączek ,,Rany Julek! O tym, jak jak Julian Tuwim został poetą”.

               Bawiliśmy się znakomicie obcując z pełnego humoru twórczością Juliana Tuwima, czego wyrazem były gromkie brawa dla każdego uczestnika akcji.

            /B. Szczurek, Ł. Zając/

        • Jak mądrze towarzyszyć dzieciom – reguły zdrowia psychicznego, apteczka emocjonalnej pomocy
          • Jak mądrze towarzyszyć dzieciom – reguły zdrowia psychicznego, apteczka emocjonalnej pomocy

          •    W czwartek 18.05.2023r. w naszej szkole odbyło się spotkanie dla rodziców i nauczycieli z  panią Ireną Chądzyńską - socjoterapeutą, pedagogiem, pracującą na co dzień w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Krakowie. Tematem spotkania było ,,Jak mądrze towarzyszyć dzieciom – reguły zdrowia psychicznego, apteczka emocjonalnej pomocy”. Szkolenie organizował Ośrodek Pomocy Społecznej w Sułkowicach we współpracy z Placówkami Oświatowymi w ramach projektu socjalnego "odpowiedzialni Rodzice - Edycja III". Pani Irena w bardzo ciekawy i praktyczny sposób omówiła problemy z jakimi boryka się szkoła i dom we współczesnym wychowaniu dzieci. Zwróciła uwagę na zagrożenia jakie niosą za sobą wszelkiego rodzaju uzależnienia między innymi od mediów, internetu, używek (alkoholu, dopalaczy, narkotyków, energetyków, leków). Zwróciła uwagę jakie problemy emocjonalne trawią dzisiejszą młodzież i jak drastyczne potrafią być skutki braku uwagi ze strony dorosłych (samookaleczenia, samobójstwa, depresja). Pedagog zakończyła prelekcję podając szereg adresów, telefonów, stron internetowych instytucji pomagającym rodzinie i  szkole.

            Pedagog Agnieszka Przała

        • Przedszkole w lipcu - informacja
          • Przedszkole w lipcu - informacja

          • Rodzice dzieci przedszkolnych, którzy podczas spisywania umów w czerwcu 2022 r. zadeklarowali uczęszczanie dziecka do przedszkola w lipcu 2023 r. proszeni są o przekazanie pisemnej informacji potwierdzającej wolę uczęszczania dziecka do przedszkola oraz godziny jego pobytu lub informację, że rezygnują z korzystania z przedszkola przez dziecko w tym okresie.

            potwierdzenie_woli_uczeszczania_w_lipcu.docx

            Rodzice, którzy nie deklarowali uczęszczania dziecka do przedszkola w lipcu 2023 r., a są zainteresowani posłaniem dziecka do placówki w tym czasie, proszeni są o złożenie pisemnej prośby wraz z godzinami pobytu oraz podpisanie aneksu do umowy.

            prosba_o_przyjecie_dziecka_na_miesiac_lipiec.docx

            Powyższe informacje prosimy przekazać do sekretariatu placówki w nieprzekraczalnym terminie do dnia 2 czerwca 2023 r.

            Opłat za wyżywienie i czesne należy dokonać w dniach 26 czerwca – 4 lipca 2023. Przypominamy, że cała kwota wpłacona za miesiąc lipiec nie podlega zwrotowi.

        • Informacja - organizacja w dniach 23-25 maja 2023
          • Informacja - organizacja w dniach 23-25 maja 2023

          • Szanowni Państwo. W związku z planowaną organizacją egzaminu ósmoklasisty, uprzejmie informujemy, iż w dniach 23-25 maja 2023 roku wjazd na betonowe boisko szkolne możliwy będzie do godziny 7:45. Ponadto wejście do przedszkola w ww. terminie tylko od strony hali sportowej. Korzystanie z zewnętrznego placu zabaw w czasie trwania egzaminu jest zabronione.

            Dostępność placu zabaw dla dzieci przedszkolnych:

            23.05.2023 – od godziny 13:00
            24.05.2023 – od godziny 12:30
            25.05.2023 – od godziny 12:00

        • Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt
          • Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt

          •    W dniu 9.05.2023 r. na boisku piłkarskim Szkoły Podstawowej nr 3 w Myślenicach odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt w którym wystąpiły zwycięskie reprezentacje 6 gmin z powiatu myślenickiego. Turniej rozgrywany był w systemie „mieszanym”, tzn. w dwóch 3- zespołowych grupach gdzie grano „każdy z każdym” i później zespoły zajmujące 2 miejsce w grupach grały ze sobą o 3 miejsce w całym turnieju, a zespoły zajmujące 1 miejsce w grupie grały mecz finałowy o zwycięstwo. Nasza reprezentacja dziewcząt, w składzie: Alicja Rapacz, Zuzanna Biela, Julia Fijał, Natalia Krzywoń, Sylwia Leśniak, Magdalena Rapacz, Lena Stręk i Wiktoria Kurek wyszła zwycięsko ze swojej grupy i przegrywając tylko 1 mecz finałowy ze Szkołą Podstawową w Tenczynie zajęła w powyższym turnieju 2 miejsce !

             

            Zdjęcia w galerii

        • Gminny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców
          • Gminny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców

          •    Na obiektach sportowych K. S. „Gościbia „ odbyły się turnieje piłkarskie z rocznika 2010 i młodszych: 5.05.2023 r. odbył się turniej chłopców, a 8.05.2023 r. turniej dziewcząt. Nasza szkoła brała udział w obu tych kategoriach.

               Drużyna chłopców wystąpiła w składzie: Jakub Wiącek z kl. 5c, Szymon Stelmach z kl. 7a (rocznik 2010), Krystian Grabowski z kl. 6a, Tobiasz Kiebzak z kl. 5a, Alan Kiebzak z kl. 5a, Filip Szczurek z kl. 4c, Samuel Czernecki z kl. 4b, Kamil Piechota z kl. 4b, Bartłomiej Dybaś z kl. 4c, Damian Rywotycki z kl. 4b, i Bartłomiej Bizoń z kl. 5a. Drużyna naszych chłopców zajęła 3 miejsce w powyższym turnieju. Udział brały reprezentacje wszystkich 6 szkół z terenu Gminy Sułkowice.

               Drużyna dziewcząt wygrywając wszystkie mecze zajęła 1 miejsce i awansowała do turnieju szczebla powiatowego. O to skład naszej zwycięskiej reprezentacji: Alicja Rapacz z kl. 7a (rocznik 2010), Zuzanna Biela z kl. 7a (rocznik 2010), Julia Fijał z kl. 6b, Natalia Krzywoń z kl. 6b, Sylwia Leśniak z kl. 6a, Magdalena Rapacz z kl. 5c, Lena Stręk z kl. 4b i Wiktoria Kurek z kl. 4b. Udział w tym turnieju brały jeszcze reprezentacje: Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 z Sułkowic oraz reprezentacja Szkoły Podstawowej z Harbutowic.

            Zdjęcia w galerii

        • „Poznaj Polskę” - wycieczka do Wrocławia
          • „Poznaj Polskę” - wycieczka do Wrocławia

          •    4 maja klasy VI a i VI b wyruszyły na dwudniową wycieczkę do Wrocławia realizując projekt „Poznaj Polskę”. Z Rudnika wyjechaliśmy o godzinie 6.00 rano w kierunku miasta zwanego miastem stu mostów rozciągających się nad Odrą, drugą co do długości rzeką w Polsce. Wrocław to miasto o wielowiekowej tradycji, w którym przeplatają się kultury: polska, niemiecka i czeska. Jest miejscem, do którego przybywają wycieczki z całego świata, dzięki czemu w 2016 r. okrzyknięto go Europejską Stolicą Kultury. To tutaj licznych zabytków oraz porządku strzegą krasnale, które spotkać można na każdym kroku.

               Pierwszym punktem wycieczki był postój w Brzegu, w którym to wspólnie z przewodnikiem zwiedzaliśmy Zamek Piastów Śląskich – rezydencję, która powstała w XIII w. Następnie około godziny 12.00 udaliśmy się do Wrocławia, gdzie mogliśmy zobaczyć Park Szczytnicki, Kościółek św. Leonarda, Halę Stulecia, Fontannę Multimedialną, zoo, oraz afrykarium. Najwięcej emocji i wrażeń w pierwszym dniu wycieczki wzbudziło w nas zwiedzanie Miejskiego Ogrodu Zoologicznego i największego oceanarium w Polsce. Wrocławskie zoo jest domem dla ponad 10 000 zwierząt, przedstawicieli ponad 1 100 gatunków! Około godziny 18.00 zmęczeni, z głową pełną wrażeń udaliśmy się na obiadokolację oraz zakwaterowanie w hotelu.

               Drugiego dnia tuż po śniadaniu, wyruszyliśmy na zwiedzanie miasta. Około 9.30 czekał na nas przewodnik, z którym to mogliśmy zobaczyć Wyspę Piaskową, Katedrę, Ossolineum, Uniwersytet Wrocławski, Ostrów Tumski, Jatkę, Stare Więzienie, Muzeum Narodowe, Gmach Główny, Panoramę Racławicką oraz Moviegate – muzeum filmu i iluzji. Wśród uczniów ogromne zainteresowanie wzbudziła Panorama Racławicka, muzeum sztuki w którym uczniowie podziwiali malarstwo J. Kossaka i poznali historię bitwy pod Racławicami. Przepiękna Starówka i niesamowity późnogotycki Ratusz, który wygląda jak domek z piernika, zachwyciły wszystkich. Niektórzy, idąc w kierunku Starego Miasta, szukali po drodze krasnoludków, które rozrzucone są po całym Wrocławiu, a po odnalezieniu ich, robili sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia.

               Wrażenia ze zwiedzania Wrocławia na długo pozostaną w naszych pamięciach. Jesteśmy pewni, że warto pojechać i poznać Wrocław. Kiedyś z wielką chęcią tam powrócimy!

            A. Bernecka, I. Wojtycza

             

            Zdjęcia w galerii

        • Zebrania klasowe + szkolenie dotyczące zdrowia psychicznego
          • Zebrania klasowe + szkolenie dotyczące zdrowia psychicznego

          • Drodzy Rodzice, uprzejmie informujemy, iż w dniu 18 maja 2023 roku (czwartek) o godz. 16:30 odbędzie się szkolenie nauczycieli i rodziców pt. „Jak mądrze towarzyszyć dzieciom – reguły zdrowia psychicznego, apteczka emocjonalnej pomocy”. Zainteresowani Rodzice wzięciem udziału w szkoleniu informują wychowawcę klasy za pośrednictwem dziennika elektronicznego w terminie do 15 maja 2023 roku.

            Bezpośrednio po szkoleniu w godzinach 17:30-18:30 odbędą się planowane zebrania z rodzicami uczniów szkoły w salach lekcyjnych.

        • Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
          • Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

          • Szanowni Państwo, i uprzejmie nformujemy, że dni 23.05.2023 r., 24.05.2023 r., 25.05.2023 r.(egzamin ósmoklasisty) i 26.05.2022 r. (dzień dyrektorski) to dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych. W tych dniach jest możliwość korzystania przez uczniów z zajęć opiekuńczych w godzinach od 7.00 do 15.00.

            Zapisu na zajęcia świetlicowe można dokonać u wychowawców klas
            do 19.05.2023 r.

            Deklaracja uczestnictwa w zajęciach świetlicowych – dotyczy tylko uczniów, którzy będą korzystać z zajęć opiekuńczych.

            Deklaracja_dni_wolne_maj_2023.docx

        • 22 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi
          • 22 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi

          •    Dzień Ziemi, zwany też Światowym Dniem Ziemi lub Międzynarodowym Dniem Ziemi, ustanowiono, aby uświadamiać ludzi i polityków, że świat w którym żyjemy jest kruchy i podatny na działalność człowieka. Idea ochrony Ziemi narodziła się w USA, a Pierwsze obchody Dnia Ziemi odbyły się w 1970 roku. W Polsce tradycja związana z tym świętem ma krótszą historię - pierwszy Dzień Ziemi obchodziliśmy w 1990 roku. Hasłem przewodnim tegorocznego Dnia Ziemi było: "Zainwestuj w naszą planetę".

               W naszej szkole z okazji Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi uczniowie z Koła Przyrodniczo – Turystycznego (klasa IVa, IVb, Vc) przedstawili program „To i owo o ekologii”. Przestawienie podzielone było na trzy części: sąd nad…ropuchą, gdzie toczył się spór: chronić czy niszczyć ropuchy. Wyrokiem sądu ropucha została objęta ochroną. W drugiej części przenieśliśmy się do królestwa króla Surowca Wtórnego, w którym uczyliśmy się o recyklingu. Następnie był pokaz mody ekologicznej. Stroje przygotowali uczniowie koła podczas zajęć. Na koniec nasi aktorzy przedstawili wiele sposobów ochrony środowiska, które możemy realizować każdego dnia.

               Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan!

             

            Zdjęcia w galerii

             


             

      • Kontakty

        • Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku
        • 122732018 fax: 122732018 telefony wewnętrzne: sekretariat 20 pedagog 24 kuchnia 25
        • Rudnik, ul. Szkolna 55 32-440 Sułkowice Poland
        • Dyrektor: mgr Konrad Gomulak Wicedyrektor: mgr Agnieszka Szlachetka
      • Logowanie